Пілінги

Пілінги

Слово «пілінг» походить від англійського «to peel» – «очищати», «знімати шкірку»- косметична процедура , за допомогою якої відбувається відлущення верхніх шарів епідермісу, яке супроводжується стимуляцією процесів регенерації шкіри, що в поєднанні покращує естетичний стан шкіри. У результаті пілінгу покращується колір і текстура шкіри, звужуються пори, шкіра стає більш зволоженою і пружною, зменшуються зморшки, тобто шкіра виглядає більш свіжою і молодою. image

Пілінги можна розділити на три групи :

  • механічний пілінг – це ручний пілінг засобами , в яких міститися мікрочастинки та гранули ( можна проводити в домашніх умовах ) ;
  • хімічний пілінг ( заснований на застосуванні кислот ) .
  • апаратний пілінг ( лазер або ультразвук ) ;

Особливе місце серед різних пілінгів займає хімічний пілінг. При цьому пілінгу відбувається не механічна ексфоліація, при якій не виключається порушення цілісності шкіри, а розчинення відмерлих клітин поверхневого шару шкіри при контакті з компонентами пілінгу. Як правило, активними компонентами хімічного пілінгу є органічні кислоти..

Як поділяються хімічні пілінги:
▪ Поверхневі (пошкодження в межах рогового шару)
▪ Серединні (дія на всю глибину епідермісу без пошкодження базальної мембрани)
▪ Глибокі (дія на всю глибину епідермісу з частковим або повним пошкодженням базальної мембрани)
Які покази до проведення пілінгів?
• Поява дряблості шкіри (дрібні зморщки, порушення рельєфу шкіри)
• Проблемна шкіра (вугрева хвороба, розацеа, себорейні і актенічні кератоми, ксеродермія)
• Рубці постакне та іншої етіології (атрофічні, нормо трофічні і гіпертрофічні)
• Гіперпігментація
• Розтяжки (стриї)
• Вросле волосся

У яких випадках хімічні пілінги протипоказані?

  • Індивідуальна непереносимість інгредієнтів пілінгового складу
  • Порушення цілісності шкіри
  • Активний інфекційний або вірусний процес
  • Алергічні дерматози
  • Колагенози
  • Вагітність, лактація
  • Важкі соматичні захворювання

Види пілінгів:

Саліциловий пілінг

Саліциловий пілінг практикують для усунення проблем при віковій деформації шкіри, при фотостарінні, для усунення пігментних плям. Він ефективний для лікування акне (1 і 2 ступінь тяжкості), постакне, а також рекомендується власницям жирної, пористої і схильноідо висипання шкіри. Саліциловий пілінг нормалізує роботу сальних залоз, оновлює шкіру і вирівнює колір обличчя.

 Розрізняють саліциловий пілінг з використанням 15%-го розчину (поверхневий пілінг) і 30%-го (серединно-поверховий) розчину саліцилової кислоти. Перший варіант є щадним, другий же дозволяє вирівнювати шкірний рельєф і робить більш глибинний вплив.

Пілінг– що випускається у вигляді розчину або пасти, цей вид пілінгу може застосовуватися на будь-яких ділянках тіла. Самою популярною зоною його використання, крім шкіри обличчя, є шкіра рук (тильна сторона долонь). Володіючи властивістю пом’якшувати огрубіла шкіру, саліциловий пілінг допомагає привести в порядок коліна, лікті й інші ділянки з грубою шкірою.

Процедурою саліцилового пілінгу можуть в рівній мірі скористатися як молоді дівчата, так і зрілі жінки, тим більше що вона добре поєднується з іншими видами пілінгів. Однак існує обмеження щодо проведення процедури саліцилового пілінгу для людей після недавньої тривалої інсоляції або планують позасмагати найближчим часом, а також при наявності індивідуальної нестерпності основного препарату.

Молочний пілінг .

 Пілінг молочною кислотою відноситься до категорії поверхневих хімічних пілінгів, коли зачіпається тільки самий верхній, ороговілий шар епідермісу.

Показання та протипоказання

Така процедура є найбільш щадящою, так як знищується шар епідермісу товщиною близько 0,06 мм. Відлущування такого тонкого шару не викличе ушкоджень або травм, але при цьому його цілком достатньо, щоб освіжити обличчя, згладити дрібні зморшки, освітлити або знищити пігментні плями, зробити сприятливий вплив при вугрових висипаннях і викликати звуження пор, зменшення розтяжок, поліпшити колір обличчя. Як один з найбільш м’яких хімічних пілінгів, молочний пілінг використовується для людей з дуже чутливою шкірою обличчя і схильних до алергій. У середньому концентрація молочної кислоти в готових засобах варіюється від 30 до 70%, і препарат потрібно підбирати індивідуально, з урахуванням чутливості шкіри.

Протипоказаннями до застосування даної процедури є вагітність на будь-якій стадії, онкологічні захворювання, діабет, герпес, грибкові ураження шкіри і будь-які відкриті рани або загоєні травми.

Для досягнення максимального ефекту молочний пілінг застосовується курсом 4-6 процедур, з інтервалами близько 14 днів. Перед проведенням пілінгу, протягом всього курсу, а також близько двох тижнів після його закінчення слід уникати прямого впливу ультрафіолетового випромінювання (не засмагати і т.п.). Найкращим часом для таких процедур є період з жовтня по березень, коли сонце найменш активно.

Мигдальний пілінг  .

Мигдальна кислота виробляється з екстрактів мигдалю гіркого, і в ній присутні аналогічні властивості фруктової кислоти. Феніл гліколева кислота вид жирно-ароматичної кислоти, що відноситься до альфагідрокислотам, що поєднує ознаки і дію саліцилової та гліколевої кислоти, ось що таке мигдальна кислота. По дії мигдальна кислота схожа з гліколевою кислотою, але по реакції проникнення в нижні шари шкіри інша. Поступово проникаючи в шкіру, вона мінімально дратує її. Тому мигдальний пілінгза своїм складом рекомендується пацієнтам з чутливою, тонкою шкірою. Вона так само має бактерицидні властивості і здатна знищувати бактерії і грибки, які можуть викликати запальні процеси шкіри.

Мигдальна кислота найефективніша з АНА-кислот при лікуванні вугрової хвороби, оскільки пригнічує комедогенез і надає бактерицидну дію. По ефективності аналогічне застосування і дії антибіотиків. Мигдальна кислота має фотосенсибілізуючу дію, тому вона не сприяє опікам шкіри і косметологи сміливо рекомендують проводити пілінг і під час підвищеної сонячної активності.

Гліколевий пілінг.

Показаннями для гліколевого пілінгу є проблемна шкіра, старіюча шкіра, гіперпігментація, наслідки вугрового висипу, корекція косметичних дефектів шкіри .
Метод досить м’який, ви відчуваєте лише невеличке пощипування, поки засіб нанесений на шкіру. Після процедури Ви можете сміло виходити «у світ», оскільки шкіра сяє, пігментні плями стають менш помітні, зникає лущення – це перші «миттєві» результати, а більш серйозні зміни проходять десь через місяць-півтора, коли молоді клітини виходять на поверхню, а в дермі (глибокому шарі шкіри) утворюються нові волокна колагену і еластину. Результатом буде помітне вирівнювання кольору шкіри, зникнення зморшок і зморщечок, зволоження більш глибоких шарів шкіри, покращення рельєфу шкіри, зникнення гіперпігментації, нормалізація діяльності сальних залоз, звуження пор, антиоксидантна і протизапальна дія.

ABR (АБР) пілінг.

Найбільш відомою і ефективною лінією марки Холі Ленд вважається серія ABR (АБР) пілінгів, що розшифровується як «Alpha-Beta & Retinol» (Альфа + Бета + Ретинол).

Ця серія являє собою суміш ретинолу і фруктових кислот в різних пропорціях, має безліч заслужених відгуків і застосовується для комбінованої чистки обличчя. Переваги та вплив ABR пілінгів:

  • М’якість впливу процедури в поєднанні з високою ефективністю безболісність
  • Мінімальна передпілінгова підготовка  
  • Мала ймовірність ускладнень
  • Можливість усунення цілого ряду проблем пов’язаного зі шкірою
  • ABR пілінги позиціонуються фірмою HolyLand як засіб, що відновлює здоровий колір обличчя і текстуру всіх типів шкіри .
  • Даний продукт класифікується як хімічний поверхнево – серединний пілінг , тобто його хімічний склад , здатний проникати на всю глибину епідермісу , але при цьому не зачіпати найглибший , базальний шар шкіри .

Чи потрібна спеціальна підготовка шкіри до хімічного пілінгу?

Так! Попередня підготовка до процедури зазвичай включає застосування відбілюючих засобів, слабких розчинів AHA, ретиноїдів

Чи потрібен особливий догляд за шкірою після хімічного пілінгу?

Так! У період відновлення застосовують зволожуючі, протизапальні засоби, антиоксиданти, сонцезахисні засоби.

Пілінг за віком;   Пілінг від 15 до 25 років; Починаючи з 15 років можна проводити гліколевий,  саліциловий піліги шкіри, який направлений на лікування прищів.

Пілінг від 25 до 35 років Для молодої шкіри підходить поверхневий пілінг. Цей вид очищення дає швидкий результат омолодження, ліфтингу без будь-якого роздратування.

Пілінг від 35 до 40 років В цьому віці раджу робити поверхневі зволожуючі пілінги, які сприяють глибокому зволоженню шкіри.

Пілінг від 40 до 50 років В цьому віці поверхневі пілінги не принесуть ефекту, оскільки зморшки розташовані на рівні дерми. Показані серединні пілінги, що дають хороший омолоджуючий ефект. Підходять хімічні пілінги , що містять альфагідрокислоти . Завдяки таким процедурам суха шкіра краще вбирає зволожуючі креми . Тому вона не тільки набуває здорового вигляду , але і легше дихає .