Масаж для вагітних

Масаж при вагітності- зміцнює здоров’я матері і дитини!

На протязі століть терапевтичний масаж застосовувався для зміцнення здоров’я, боротьби зі стресами, полегшення болю в напружених і втомлених м’язах. Особливо корисний масаж для вагітної жінки: він допомагає боротися з втомою і тривожністю, полегшує біль у м’язах і суглобах і може навіть полегшити болі при пологах.

Користь масажу image

Користь масажу для вагітних жінок підтверджена численними дослідженнями, які показали, що масаж, виконуваний під час вагітності, допомагає усунути симптоми депресії, полегшити тривогу і занепокоєння, заспокоїти біль у м’язах і суглобах і навіть зміцнити здоров’я дитини.

Завдяки різноманітним технікам масаж може давати як точковий, так і загальний вплив. Так, наприклад, особливо корисний в період вагітності та передпологовій період, релаксуючий масаж, техніки якого не тільки розслабляють напружені м’язи, але й нормалізують кровообіг і відтік лімфи за рахунок невеликого тиску на різні групи м’язів . Релаксуючий  масаж — рекомендований вид допологового масажу, оскільки такий масаж дозволяє вирішити дуже багато проблем, пов’язаних з гормональними змінами в організмі жінки в період вагітності.

imageРегулювання рівня гормонів

Дослідження, що проводилися протягом останніх десяти років, показали, що регулярно виконаний  масаж робить значний вплив на рівень гормонів: розслаблення і полегшення стресу, яке досягається за рахунок масажу, в свою чергу дозволяє контролювати перепади настрою і зміцнювати здоров’я серцево-судинної системи . Приміром, роблячи масаж всього два рази на тиждень протягом декількох тижнів, можна істотно знизити рівень гормонів норепінефрину і кортизолу (так званих гормонів стресу) і, навпаки, підвищити рівень гормонів допаміну і серотоніну, нестача яких викликає депресію. Такі гормональні зміни знижують ризик ускладнень при пологах і порушень здоров’я у новонароджених немовлят (наприклад, занадто малої ваги).

Зняття набряків

опухають стопи, щиколотки, гомілки — цілком поширене явище в період вагітності, викликане, найчастіше, дрібними порушеннями кровообігу: під час вагітності кровообіг сповільнюється, збільшується в розмірах матка чинить додатковий тиск на великі артерії. Масаж  ніг та стоп нормалізує кровообіг і за рахунок стимуляції м’яких тканин знімає набряк, одночасно прискорюючи виведення токсинів і надлишку рідини з організму.

Полегшення симптомів невралгії

Біль в районі нижнього відділу спини випробовують багато жінок на пізніх термінах вагітності. Неприємні відчуття викликані тиском матки на тазове дно і роздратуванням сідничного нерва. Регулярний масаж допомагає полегшити біль у спині, якими б причинами вона не була викликана.

Інші переваги масажу при вагітності:

Пригнічує біль у спині
Полегшує біль у суглобах
Покращує кровообіг
Знімає набряки
Розслабляє м’язи, полегшує головний біль напруги
Допомагає боротися зі стресом
Нормалізує сон
Стимулює перенесення кисню в м’які тканини і м’язи
Положення тіла при вагітності

Самим безпечним положенням тіла для масажу при вагітності вважається поза на боці — для вагітної жінки, особливо на пізніх термінах, така поза найбільш зручна. А традиційна поза на животі при вагітності не рекомендується, оскільки будь-який тиск на живіт небезпечно. Можна також виконувати масаж при положенні тіла- сидячи на спец. стільці.

Чи безпечний масаж при вагітності

Робити масаж можна на будь-якому терміні вагітності — у ході першого, другого і навіть третього триместру вагітності. Тим не менше, вважається, що протягом перших дванадцяти тижнів масаж потрібно робити з обережністю, якщо  є ризик викидня.

 У яких  випадках перед масажем краще проконсультуватися з лікарем:

  • Вагітність з ускладненнями
    Підвищений артеріальний тиск при вагітності
    Прееклампсія
    Історія передчасних пологів у минулому; 
  • Підвищений тиск або раптові невизначені гострі головні болі

Процедура.                        Тривалість.                     Ціна

М. Комірцевоі зони.      

          30 хв.                          250  грн

М Спини.                            

      30 хв.                              300 грн

М. Ступнів.                    

     30 хв.                               250 грн

М. Ніг.                

        60 хв.                      300 -350 грн